RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!! RATY 0%!!!

GARMIN FORERUNNER 165 – WYSOKA JAKOŚĆ W PRZYSTĘPNEJ CENIE

20-02-2024

Na rynku, w ofercie GARMIN, pojawił się właśnie zupełnie nowy model zegarka przeznaczony głównie dla biegaczy, czyli model GARMIN FORERUNNER 165. Teoretycznie można by powiedzieć, że jest to model wypełniający lukę pomiędzy Forerunner 55 i Forerunner 255. Jednak druga cyfra w oznaczeniu sugeruje od razu, że mamy tu z dużą zmianę, ponieważ smartwatch ten wyposażony jest w 1,2 calowy, dotykowy wyświetlacz typu AMOLED o rozdzielczości 390x390. Dlatego bliżej mu do modelu Forerunner 265.

 

WYGLĄD i SPECYFIKACJA GARMIN FORERUNNER 165

Tym razem GARMIN postanowił nieco odświeżyć wygląd i postawił na smukłą i lekką konstrukcję z kolorowymi paskami i kopertą w rozmiarze 43mm. Mamy do wyboru 4 kolory: czarno / szary, biały, fioletowy i turkusowy. Wszystkie występują w wersji z muzyką, a dodatkowo czarny i biały jest też w tańszej wersji bez muzyki. Dodatkowo kolorystykę możemy urozmaicić wymieniając sobie pasek na jeden spośród kilkunastu opcjonalnych pasków. Paski do Forerunner 165 to bardzo dobrze znane z innych modeli i sprawdzone Quick Release 20mm. Całość wykonana jest z lekkiego, wytrzymałego polimeru. Grubość zegarka to jedynie 11,6mm. Chemicznie wzmocnione szło pokrywa wyświetlacz i sprawia, że zegarek waży jedynie 39g. Wodoszczelność do 5 ATM i 4GB wbudowanej pamięci sprawiają, że można wykorzystywać ten sportowy smartwatch do naprawdę wielu aktywności.

Po raz kolejny inżynierowie Garmin stanęli na wysokości zadania i wyposażyli nowego Forerunner’a 165 w wydajną baterię. W trybie smartwatch możemy cieszyć się z działania urządzenia aż do 11 dni na jednym ładowaniu. Może nie zrobi to wrażenia na użytkownikach serii Epix 2 Pro czy Fenix 7 Pro, ale w porównaniu z konkurencją Apple, Samsung czy Huawei jest to wynik naprawdę imponujący, biorąc pod uwagę wielkość urządzenia i amoledowy wyświetlacz.

 

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to naprawdę jest w czym przebierać. Forerunner 165 ma wbudowany 25 aplikacji do różnego typu aktywności zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Zainstalowane są następujące profile aktywności: Siła, HIIT, Cardio, Orbitrek, Trening na maszynie eliptycznej, Schody, Spacer, Pilates, Joga, Bieg na bieżni mechanicznej, Bieganie po torze krytym, Bieganie wirtualne, Bieganie, Bieg na bieżni lekkoatletycznej, Bieg przełajowy, Ultrabieg, Wędrówka, Jazda rowerem, Jazda rowerem w pomieszczeniu, Pływanie w basenie, Pływanie na otwartym akwenie, Tenis, Pickleball, Padel. Poza tym znajdziemy tutaj wiele funkcji, zarezerwowanych do tej pory dla wyższych modeli.

 

 

EFEKT TRENINGU

Funkcja efektu treningu wskaże, jak treningi wpływają na kondycję oraz pomogą lepiej zrozumieć, jakie korzyści przynoszą poszczególne jednostki treningowe.

RAPORT PORANNY

Podgląd danych dotyczących snu, regeneracji i perspektyw treningowych oraz status HRV status (prezentowane dane stanowią dokładny szacunek rejestrowanych metryk).

GARMIN PAY

Dobrze znany i sprawdzony system płatności zbliżeniowych GARMIN

KURSY

Możliwość tworzenia i wyszukiwania w aplikacji Garmin Connect oraz na ulubionych zewnętrznych platformach kursów, które pomagają podczas nawigacji w terenie.

WYKRYWANIE DRZEMEK

Możliwość automatycznego lub ręcznego rejestrowania drzemek, aby zobaczyć, jakie korzyści przynoszą.

OCENA JAKOŚCI SNU

Ocena jakości snu, informacje o fazach snu i szczegółowe wskazówki, które pomogą poprawić jakość snu.

HRV STATUS

Informacje o ogólnym stanie zdrowia, treningu i regeneracji dzięki zmienności tętna.

CZAS REGENERACJI

Informacja ile czasu potrzebujesz na regenerację pomiędzy poszczególnymi treningami, na podstawie informacji o ostatnim treningu, a także ogólnego stresu, snu i poziomu aktywności poza ćwiczeniami.

ADAPTACYJNE PLANY TRENINGOWE I CODZIENNE SUGESTIE

Spersonalizowane codzienne sugestie treningowe, które dostosowują się do poziomu wydajności i regeneracji

BEZPIECZEŃSTWO I ŚLEDZENIE

Jeśli smartwatch wykryje zdarzenie (podczas wybranych aktywności na świeżym powietrzu), wyśle wiadomość z Twoją lokalizacją na żywo. Możesz to też zrobić ręcznie jeśli poczujesz taką potrzebę.

 

Podobnie jak w innych nowych modelach możemy korzystać z GNSS, czyli korzystać z wielu systemów satelitów. W znacznym stopniu poprawia to jakość sygnału, a co za tym idzie dokładność rejestrowanego śladu. Pulsometr, pulsoksymetr, pomiar tętna podczas pływania to już od dawna jest standard w zegarkach do biegania GARMIN. Z funkcji przydatnych biegaczom należy jeszcze wspomnieć, że GARMIN Forerunner 165 szacuje również pułap tlenowy, a także umożliwia pomiar dynamiki biegu bezpośrednio z urządzenia na nadgarstku (nie jest konieczne posiadanie dodatkowego czujnika tętna typu HRM Pro Plus).

 

 

PODSUMOWANIE

Na samym końcu pojawia się jak zawsze pytanie, czy warto zainwestować w nowego Forerunner 165? Myślę, że odpowiedź jest prosta. Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z urządzeniami GARMIN i potrzebują bardzo dobrego narzędzia treningowego w rozsądnej cenie, z pewnością powinny zainteresować się tym modelem. W kwocie niewiele wyższej niż 1000zł, a grubo poniżej 1500zł dostajemy naprawdę potężne narzędzie i więcej niż przyzwoity zegarek do biegania, a tak naprawdę to mały komputer analityczny. Pamiętajmy, że to również pełnowartościowy smartwatch. Czyli posiada wszystkie funkcje nie związane z treningiem, które ułatwiają nam codzienne życie. Płatności zbliżeniowe, powiadomienia z telefonu, odtwarzanie muzyki i kilka innych funkcji sprawia, że tak naprawdę Forerunner’a 165 możemy nosić całą dobę i w każdym momencie będziemy mogli korzystać z jego zdumiewającej funkcjonalności.

A dla tych, którzy jeszcze nie do końca się zdecydowali, to w nagrodę za to, że dobrnęli do końca tego artykułu mamy małą niespodziankę. Na hasło FR165 otrzymacie 3% rabatu na zakup swojego Forerunner 165 w naszym sklepie online. Wystarczy, że wpiszecie ten kod w polu zamówienia, a cena zegarka pomniejszy się o 3%. Zawsze przyda się na zakup choćby koszulki biegowej ;)